FOTO1W   8. maja to Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.

Kasy siódme wybrały się w tym dniu do dwóch bibliotek. 7a odwiedziła Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, a 7b szkolną.

Uczniowie klasy 7a rozpoczęli wizytę od złożenia życzeń paniom bibliotekarkom. Następnie p. Grażyna Pietraszek opowiedziała uczniom o historii kockiej biblioteki i roli, jaką odgrywa ona w społeczeństwie. Zaprezentowała zbiory, pokazała księgozbiór podręczny i zachęciła do wypożyczenia książek podkreślając, że można czerpać radość z obcowania z nimi. Niektórzy uczniowie skorzystali z bogatego księgozbioru liczącego ponad 48000 woluminów. Pani Monika Poziemska zrobiła pamiątkowe zdjęcia, a wszyscy mogli poznać p. dyrektora Macieja Cybulskiego. Godzina spędzona w bibliotece minęła bardzo szybko  w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Z kolei uczniowie klasy 7b odwiedzili p. Joannę Futera – szkolną bibliotekarkę w jej królestwie. Życzenia z okazji święta złożył jej w imieniu klasy Hubert Syczyński. Dziewczęta i chłopcy pomogli Pani w wykonaniu gazetki prezentującej zdjęcia konkursowe, a następnie zawiesili ją na tablicy koło biblioteki. Zachęceni prze panią polonistkę chętni uczniowie wypożyczyli książki i po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wrócili na lekcje.