
W dniu 18.05.2026 r. w Szkole Podstawowej im.Gen. Fr. Kleeberga w Kocku z inicjatywy p. psycholog Anety Misiak i p. pedagog Doroty Ogórek odbyła się prelekcja dotycząca cyberprzemocy, hejtu w internecie, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych.
Spotkanie skierowane było do uczniów oraz grona pedagogicznego. Celem pogadanki było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń występujących w sieci, promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie oraz kształtowanie postaw opartych na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności.
Prelekcja została przeprowadzona przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Lubartowie Pana podkomisarza Łukasza Kirylaka i Pana młodszego aspiranta Marcina Bajon.
Spotkanie stanowiło ważny element działań profilaktyczno-edukacyjnych realizowanych przez szkołę.
W imieniu społeczności szkolnej funkcjonariuszom Policji za przeprowadzenie tak cennej i wartościowej lekcji oraz poświęcony czas serdecznie podziękował Pan Dyrektor Janusz Kucharuk. Przekazana wiedza z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialnego korzystania z Internetu.


