Za nami wyjątkowe święto dziecięcego teatru. Uroczystego otwarcia XIX Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga w Kocku, p. Janusz Kucharuk, witając wszystkich uczestników, opiekunów i gości.

W tegorocznej edycji zaprezentowano trzy przedstawienia teatralne:

  • „Calineczka” w wykonaniu zespołu Książkowe Jeżyki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kocku pod opieką p. Moniki Poziemskiej,
  • „Zaspane kwiatki” w wykonaniu uczniów klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga pod opieką p. Agnieszki Augustyńskiej,
  • „Pchła Szachrajka” w wykonaniu zespołu Arlekin ze Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga pod opieką p. Bożeny Prażmo.

Prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Zabielska i p. dyrektor Maciej Cybulski. Ze względu na różnice wiekowe uczestników komisja postanowiła podzielić wykonawców na trzy kategorie wiekowe. W każdej z nich przyznano I miejsce, doceniając zaangażowanie, talent i wysoki poziom artystyczny wszystkich prezentowanych spektakli.

Nagrody indywidualne otrzymali: Antonina Gruba, Zuzanna Sikora, Gabriela Pełka, grupa dziewcząt z klasy IIIa, Julia Sikora, Gabriel Stachniak, Julia Sikorska, Lena Bąbol i Michalina Król.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora oraz pracowników Domu Kultury w Kocku. Dzięki ogromnemu wsparciu wydarzenie mogło odbyć się w tak przyjaznej atmosferze.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji przeglądu!