"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".
Podobno najlepiej uczymy się przez doświadczenie - i dziś przekonaliśmy się o tym na własnej skórze.
Dzień Doświadczeń w naszej szkole był pełen emocji, ciekawości i odkrywania świata w praktyce. Uczniowie nie tylko obserwowali, ale przede wszystkim działali - eksperymentowali, sprawdzali i wyciągali własne wnioski. Szczególne wrażenie zrobiły pokazy chemiczne przygotowane przez uczniów - było kolorowo, efektywnie i momentami naprawdę zaskakująco.
Serdecznie dziękujemy naszej szalonej naukowczyni p. Renacie Czajka za ostatnie, cudowne dni w naszej szkole. Ogromne brawa należą się również dziewczynom z klasy 8 a za wspaniale przeprowadzone eksperymenty!
Nasze szkolne akcje zawsze spotykają się ze wsparciem Pana Dyrektora Janusza Kucharuka, dlatego chętnie towarzyszy nam w takich dniach, jak ten. Dzień Doświadczeń nie był wyjątkiem.
Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim za zaangażowanie i inspirujące, pełne pasji przekazywanie wiedzy.
To był dzień, który pokazał, że nauka może być fascynującą przygodą i właśnie takie chwile zostają w pamięci na długo!


