Przyszedł czas na wkazanie się wiedzą. Egzaminy uczniów klas ósmych! Najpierw język polski, następnie matematyka i język obcy. Przed wejściem na halę trochę nerwówki - niby śmiech, rozmowy, pewne miny, ale atmosfera "napięta"... Wejście na halę, losowanie miejsc. Przed egzaminem otuchy ósmakom dodał Pan Dyrektor Janusz Kucharuk. Potem rozdanie arkuszy, kodowanie i ... do dzieła! Łatwe? Trudne? zobaczymy jak przyjdą wyniki.