Uczniowie klas VIII ćwiczą poloneza. Tym razem w sali hotelu President, gdzie będzie bal. Stroje jeszcze nie te, ale dziewczyny już "na wysokich obcach"! Polonez wychodzi dobrze, oby na balu tak wypadł... W trakcie chwila oddechu na tarasie hotelu. Uczniów przygotowuje Pan Michał Kułak.


